Jdi na obsah Jdi na menu
 


Drakiáda

K podzimu patří DRAKIÁDA. A právě taková akce proběhla ve čtvrtek 22. 10. 2009 na fotbalovém hřišti Mělník. Akci pořádal ŠK ZŠ Jungmannovy sady (kroužek malých debrujárů) ve spolupráci s RC Kašpárek Mělník.

Na hřišti se sešlo přes 30 dětí, které soutěžily v kategoriích předškoláci a školáci. Každý soutěžící nahlásil u zápisu jméno svého draka a získal startovní číslo. Jména dráčků byla různorodá. Nad hřištěm se vznášel  např. Foukáček, Včelí medvídci, Prďola či Drákula.

Děti soutěžily v disciplínách:

O největšího draka – úplné prvenství získal drak Ludvík – 138cm. O nejmenšího draka - tuto disciplínu vyhrál bezkonkurenčně  Minidráček se svými 6cm. Při výběru nejoriginálnějšího draka to porota neměla vůbec lehké. Konkurence byla veliká. Nakonec zvítězili draci vlastní výroby. V soutěži O nejdelší let –vyhrál  v kategorii předškoláci dráček  Vašek a v kategorii školáci se ve vzduchu nejdéle udržel drak  Fenix.

Čas, kdy děti nesoutěžily v hlavních disciplínách vyplňovaly doplňkové soutěže. Děti si např. vyzkoušely svoji trpělivost při soutěži  trefit se propiskou do hrdla lahve a hodu balónkem na cíl, mohly si zaskákat v pytli, projít trasu s pingpongovým míčkem na lžíci nebo si vyrobit papírovou vlaštovku.

Program Drakiády nám přišel zpestřit pan Vegricht s ukázkou svahového padáku. Nefoukal optimální vítr, přesto se mu podařilo dostat padák na chvíli do vzduchu. Děti také ocenily jeho pomoc a rady při letu draků.

Vítr nebyl úplně ideální, ale počasí bylo pěkné a tak  Drakiáda proběhla úspěšně  a  nám se podařilo udělat dětem radost a strávit s nimi příjemné odpoledne. Drakiádu jsme zakončili vyhlášením vítězů, rozdáním diplomů a odměn.

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ patří všem zúčastněným, kteří přiložili ruku k dílu a při akci pomohli a FC Mělník za zapůjčení hřiště.